Örgü Bebek Yeleği 1

süveterinin büyük halini görmek için resmin üzerine tıklayın.

bebek süveteri 2

bebek süveteri 2b

Çok şeker bir şey. Ben yelekten daha çok süvetere benzettim bu örneği ama yelek dendiği  için öyle bıraktım. Ellerine sağlık sevgili Ayşegül. Örneğin yapılışı ise söyleymiş:

90 ilmekle yelegin arkasindan örülmeye baslaniyor. 4 sıra haraşo dan sonra kenarların 15 sıra haraşo bırakılıp ortası ister düz ister bir örnekle devam ediliyor. 30 sıradan sonra kenardaki 15 ilmek haraşo kesiliyor. Yani kol hizasında oluyor bu işlem. Ordan itibaren kenarlardaki haraşo 10 ilmek oluyor. 23 sıra böyle devam ettikten sonra boyun kısmı için 4 sıra haraşo örülüyor.

Boğaz için 20 ilmek haraşo, 20 ilmek kapatılıyor. 20 ilmek diğer omuzuna bırakılıyor . İki omuzda 25 sıra haraşo örüldükten sonra birleştiriliyor. Birleştirdikten sonra tekrar 4 sıra haraşo .Kenarlara 10 ‘ar ilmek haraşo ortası ya düz ya da örnekli aşagı yukarı 30 sıra devam ediliyor ve 4 sıra haraşo ile kapatılıyor.

Örgü Bebek Yeleği 1” üzerine 8 düşünce

  1. Merhaba Zübeyde Hanım nasılsınız yine çok güzel ve de çok cici bir örnek yayınlamışsınız yapanın ellerine sağlık Allah’a emanet olun iyi günler (kızım olsaydı kesin bir tane örerdim:):)

  2. Saolun Zübeyde Hanımcığım bende iyiyim hamdolsun. Reyhan hanım ama bu örnek erkeğe gitmezki gitse hemen yaparım çünkü çok hoşuma gitti (ama ben yinede bir tane örüp bırakayım inşallah Allah’ın izni ile bir tane yeğenim olursa ona giydiririm) Allah’a emanet olun:)

  3. zübeydecim nasılsın askerin ne kadar kaldı gelmesine ALLAHbüyüktür inşallah kavuşursun benim iki oğlum yaptı askerlik kolay değil ama günler geçip gidiyor öptüm seni kendine iyi bak bi tanem cocuk yokmu örnek cok cici yapanın ellerine sağlık

Bir cevap yazın