Lif Örnekleri

Lif modellerinin büyük halini görmek için resimlerin üzerine tıklayın.
kazak lif örneği

kalpli lif örneği b

Öncelikle herkesin geçmiş bayramını tebrik ederim. Bir tatlı, güzel yoğunluk yaşandı bitti. O mübarek günlerden hakkıyla istifade edebilmişizdir inşallah.
Bugün de sizlerle iki şirin lif modeli paylaşmak istedim. İkisi de birbirinden güzel. Hele de üstteki kazak şeklinde olan çok ilginç birşey. Sok elini içine, rahat rahat keselen. Hem farklı hem de işlevsel. Lif yapmayı düşenenlere tavsiye edebileceğim değişik bir örnek.

Muhteşem Fırsat: Zilhicce’nin On Günü; Leyali-i Aşere

Şu içinde bulunduğumuz mübarek günler hakkında bir şeyler yazmak istiyordum, ama ne yazacağımı aklımda şekillendiremiyordum. Değerli bir arkadaşım bu konuyla alakalı bir e-posta göndermiş. Söylemek istediklerimi hadislerle ayetlerle anlatıyor. Bu yazıyı mutlaka okuyalım ve inşallah okuduklarımızla amel edelim. Bu değerli günlerin kıymeti bilelim. Bir dahaki seneye kim öle kim kala…

Kur’an-ı Kerim’de Fecr Suresi’nin başında, “On geceye yemin olsun ki…” ifadeleriyle bahsedilen bu on gecenin ne muazzam bir hazine olduğunu ne yazık ki hakkıyla bilemiyoruz.

Yani her senenin Kurban Bayramından önceki ilk dokuz günü ve Kurban bayramı günü olmak üzere tam “on gün” “leyâli-i aşere”, yani on mübarek gecedir. Onuncu gün Kurban Bayramı’nın ilk günüdür.

Bu Günlere mahsus Hadis-i Şerifler

*** “Allah’a ibadet edilecek günler içinde Zilhicce’nin ilk on gününden daha sevimli günler yoktur. O günlerde tutulan her günün orucu bir senelik oruca,her gecesinde kılınan namazlar da Kadir Gecesine denktir.”

(Tirmizi: Savm, 52; İbn Mace: Sıyam, 39)

*** Yine Efendimizden (s.a.v.) harika bir teşvik cümlesi:
“Allah indinde Zilhiccenin ilk on gününde yapılan amellerden daha kıymetlisi yoktur.Bugünlerde tesbihi (sübhanallah), tahmidi (elhamdülillah), tehlili (lâilâheillâllah) ve tekbiri (Allahu ekber ) çok söyleyin!” (Abd b. Humeyd, Müsned, 1/257)

***”Günlerden hiçbiri yoktur ki onlarda yapılan bir iş Okumaya devam et

Örgü Etek Ve Yelek Modeli 1

Örgü etek modellerinin büyük hallerini görmek için resimlerin üzerine tıklayın.
bebek yelek ve etek

Hayırlı akşamlar cevher kutusu sakinleri. Yeni bir örgü etek ve örgü yelek modeliyle karşınızdayım. Bu yün örgü modellerini Ayla Bilgi bizlerle paylaştı. Bu güzel çocuk örneklerini bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık Ayla’cım, güzel bir örgü modeli olmuş. Yeni modellerini bekliyorum.

Tüm dantel ve örgü sevdalılarına selamlar 😉

Gençler Soruyor “İbadetlerimden zevk alamıyorum, neden?”

denizin ortasında namaz kılan bir adamDr. Şifa

SORU: “İbadetlerimden zevk alamıyorum, neden?”

Ben bir üniversite öğrencisiyim. İbadetlerimi yapmakta zorlanıyorum. Yaptığım ibadetlerden de yeterince zevk alamıyorum.

Öyle olduğu zaman, içimde suçluluk hissi meydana geliyor. Kendimi suçlamaya başlıyorum. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

CEVAP: Okumaya devam et