Damat Havlusu Modeli 129

‘Havlu kenarı örnekleri’nin büyük hallerini görmek için resmin üzerine tıklayın.
dantel damat havlusu 129

dantel damat havlusu 129b

dantel damat havlusu 129c

Yeliz Hanım’dan şahane bir örnekler başlayalım haftamıza. Sanırım ben de bu modelin üzeri gidilmemiş hali mevcuttu. Akşam işten gelince eski fotoğraflarımı şöyle bir kontrol edeyim, bu modeli yapmak isteyenler için kolaylık olur.İnşallah doğru hatırlıyorumdur. Görüşmek üzere hoşçakalın.

dantel havlu kenarları 129

Evet, doğru hatırlıyormuşum. Foto arşivini kurcalıyınca biraz,  buldum modeli. Bu modeli önceleri yayınlamak istemiştim fakat yan tarafları tam net olmadığı için vazgeçmiştim. Bugüne nasipmiş. İnşallah işinize yarar. İyi akşamlar.

Damat Havlusu Modeli 128

‘Havlu kenarı örnekleri’nin büyük hallerini görmek için resmin üzerine tıklayın.
güllü damat havlusu b1

güllü damat havlusu b11

güllü damat havlusu b111

Çok önceleri bu havlunun sadece kenarları olan modelini yayınlamıştım.Yeliz Hanım, ortası da yapılmış olanı yollamış. Damat bohçası ve nişan bohçası için çok hoş bir havlu modeli. Elleriniz ve yüreğiniz dert görmesin Yeliz Hanım.

Dantel Havlu Kenarı 127

‘Havlu kenarı örnekleri’nin büyük hallerini görmek için resmin üzerine tıklayın.
dantel havlu kenarı 128

dantel havlu kenarı 128b

Hayırlı günler sevgili cevherciler. Geçenlerde televizyonda ve gazetelerde bir haber çok dikkatimi çekti bir o kadar da üzdü beni. 80 bin kişinin ölü akrabasının adına maaş almaya devam ettiği konu ediliyordu. Dudak uçuklatacak bir rakam bu. 8 değil, 80 değil, 800 değil, 8000 değil. Tam tamına 80 bin. Ne oldu bize böyle? Güya yüzde 90’ı müslüman bir ülke Türkiye. Yazıklar olsun bizlere ki çoğumuzun müslümanlığı nüfüs cüzdanlarındaki İslam ibaresiyle sınırlı kalıyor. Nerde sahtekarlık nerde hinlik o bizde mevcut. İki gün önce bu konudan üzülerek yakınırken kayınvalidem bu üzüntüme bir üzüntü daha ekledi. Doğu da bazı illerde kadınlar eşlerinden boşanarak kayınpederleriyle resmi nikah kıydırarak ölmek üzere olan kayınpederinin maaşının boşa gitmesini (!) engelliyorlarmış. Nikah sadece kağıt üzerinde. Kendi eşiyle olan evlilikleri devam etmekte. Hayretim bunu duyunca bir kat daha arttı doğrusu. Ben bu tarz şeyleri müslümanlarım yapacağını ummazdım, yakıştıramazdım. Ama olmuştu işte.
Bir yerde okumuştum, kim demişti hatırlamıyorum ama anlam olarak şöyle bir cümleydi. “Sahabe bugünkü müslümanları görse bunlar müslüman değil derdi, bugünün müslümanları sahabeyi görse bunlar delidir, derdi.” Şu yaşadığımız dünyaya baktığımızda ne kadar doğru bir cümle değil mi?

Neyse çenem düştü yine. Bu gece eşimi askere yolculuyorum hayırlısıyla .Ankara, Mamak’a kısa dönem askeri olarak gidiyor eşim. İçim biraz buruk. İnşallah hayırlısıyla atlabilseydik şu dönemi. Bugün evimiz çok yoğun bir gün geçirecek gibi gözüküyor.
Buradan evladı, eşi, kardeşi, babası, nişanlısı askere giden ve askerde olan herkese sabırlar ve hayırlı tezkereler diliyorum. Ahhh aahhh zor işler bu işler.