Örgü Bebek Battaniyesi 4

Bebek battaniyesinin büyük halini görmek için resmin üzerine tıklayın.
örgü bebek battaniyesi 4

örgü bebek battaniyesi 4b

örgü bebek battaniyesi 4c

Bu şahane bebek battaniyesi modeli sevgili Reyhan’ın yengesi Esma Ketenci’den. Çok teşekkür ederim. Elleriniz ve yüreğiniz dert görmesin.
Battaniyeni nasıl yapıldığını şöyle tarif etmişler, sağolsunlar:
“Aşagi yukari 160 ilmekle baslaniyor 25 sıra pirinç örgüden sonra kenarlarina 13-15 ilmek pirinç örgü devam ettirerek ortasina 20 düz sıradan sonra kurdele icin ajur yapiliyor. Ajurdan sonra bir sıra düz bir sıra haraşo ve yine 20 sıralık düz bölüm örülüyor.  En sonunda da kurdelalar ajurlardan geçiriliyor ve üzerine hazır danteller dikiliyor.”

Örgü Bebek Battaniyesi 3

Örgü bebek battaniyesinin büyük halini görmek için resimlerin üzerine tıklayın.
el örgüsü bebek battaniyesi 3

el örgüsü bebek battaniyesi 3b

Çok şeker bir bebek battaniyesi. Pek örgü yapmam ama az çok nasıl yapıldığını bilirim. Bu örnek de yapımı kolay bir modele benziyor. Elleriniz ve yüreğiniz dert görmesin Yadigar Hanım.

Bebek Battaniyesi 2


Resimlerin büyük hallerini görmek için üzerlerine tıklayın.
bebek battaniyesi 2b

bebek battaniyesi 2 yakın çekim 1

bebek battaniyesi 2 yakın çekim 2

Bu cici bebek battaniyesi örneğini de Ayşe Teyze’min sandığından çıkardık. Geçen pazar teyzemizi ziyarete gitmiştik eşimle (bakmayın teyze dediğime gençtir kendileri 🙂 ) , bu siteden bahsettik ve bize evde neyi var neyi yoksa  hemen önümüze serdi. Hepsi çok süper şeylerdi. Beni desteklediği ve yardımlarını esirgemediği için ona çok teşekkür ederim. Zamanı geldikçe hepsini sizlere sunacağım inşallah. Yukarıdaki havlu kenarı danteli de teyzeme aittir.

Bebek Battaniyesi 01


Resimlerin büyük hallerini görmek için üzerlerine tıklayın.
bebek battaniyesi b

bebek battaniyesi y1

bebek battaniyesi y2

Geçenlerde güzel kızı Süeda Ece’yi dünyaya getiren arkadaşım Esra Çelik’i ziyaret ettim. Birazcık sohbetten sonra, bebeğin çeyizlerine baktık beraberce. Esra ve annesi Semiha Hanım döktürmüşler çok şahane şeyler yapmışlar bebişleri için. Hepsi ayrı ayrı güzeldi ama onların arasında bu battaniye çok ilgimi çekti. Birincisi yapımı hem kolay hem de çok şık. İkincisi bu battaniye Esra’nın bebekliğinde kullandığı battaniye imiş. Hala yepyeni ve güzel. Semiha Hanım çok iyi saklamış kızının battaniyesini. Ellleriniz dert görmesin Semiha Hanım.

Allah kızın Süeda Ece’ye hayırlı, sağlıklı ve güzel ömürler ihsan eylesin inşallah sevgili Esra’cığım!