Örgü Bebek Battaniyesi 4

Bebek battaniyesinin büyük halini görmek için resmin üzerine tıklayın.
örgü bebek battaniyesi 4

örgü bebek battaniyesi 4b

örgü bebek battaniyesi 4c

Bu şahane bebek battaniyesi modeli sevgili Reyhan’ın yengesi Esma Ketenci’den. Çok teşekkür ederim. Elleriniz ve yüreğiniz dert görmesin.
Battaniyeni nasıl yapıldığını şöyle tarif etmişler, sağolsunlar:
“Aşagi yukari 160 ilmekle baslaniyor 25 sıra pirinç örgüden sonra kenarlarina 13-15 ilmek pirinç örgü devam ettirerek ortasina 20 düz sıradan sonra kurdele icin ajur yapiliyor. Ajurdan sonra bir sıra düz bir sıra haraşo ve yine 20 sıralık düz bölüm örülüyor.  En sonunda da kurdelalar ajurlardan geçiriliyor ve üzerine hazır danteller dikiliyor.”

Örgü Bebek Hırkası 1

Örgü bebek hırkasının büyük halini görmek için resmin üzerine tıklayın.
örgü bebek hırkası 1b

örgü bebek hırkası 1a

örgü bebek hırkası 1

Merhaba sevgili cevherciler. Herkese hayırlı cumalar! Bugün sitede yeni bir kategori olan “çocuk ve bebek örgüleri” kategorisini açtım ve ilk örneğimi ekledim inşallah. Bu örneği arkadaşımın çocuğunun üzerinde görmüş ve beğenmiştim. Sağolsun o da beni kırmadı, verdi hırkayı, resmini çektim. Anlattığına göre iki yöne doğru yapılan bir örgü imiş. Önce yaka kısmı yanlamasına örülüp daha sonra yakadan aşağıya kollar ve beden örülüyormuş. Bu örgü işlerini bilenler anlayacaktır sanırım. Yapmak isteyenlere kolay gelsin.
Her zamanki gibi dantellerinizi ve örgü modellerinizi bekliyorum. Bana nasıl model göndereceklerini soran hanımlar oluyor. Sitedeki “örnek gönder” kısmından ya da “kılavuz” kısmındaki budabenden ile başlayan e-posta adresinden örneklerinizi bana ulaştırabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.