Dantel Havlu Kenarı 140

Dantel havlu kenarlarının büyük hallerini görmek için resimlerin üzerilerine tıklayın.
dantel havlu kenarları

dantel havlu kenarları b

Üzeri işlenilerek yapılan değişik ve güzel bir havlu kenarı ya da kenar danteli. Hatırladığım kadarıyla orjinal sitede yapılışına dair resimler vardı. Arzu ederseniz siteyi buradan ziyaret ederek diğer resimleri de görebilirsiniz.

Havlu Kenarı Danteli 139

Dantel havlu kenarlarının büyük hallerini görmek için resimlerin üzerilerine tıklayın.

havlu kenarı dantel örnekleri

Adri’den çok güzel bir havlu kenarı danteli daha. Üzümlerinin yapılışı itibariyle, epey zahmetli bir dantel modeline benziyor ama bir de bunun üzümleri ve yaprakları dore renkli iple ördüğümüzü düşünelim,  insan bakmaya kıyamaz yaa.

Adri’nin sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kelebekli Havlu Kenarı 132

Havlu kenarlarının büyük hallerini görmek için resimlerin üzerine tıklayın.
kelebekli havlu kenarı danteli kn

Merhaba sevgili Cevherciler,

Uzun bir aradan sonra tekrar buradayım Allah’a şükür. Eşim askerden döndü, ben de evime döndüm. Bu süre zarfında Cevherkutusunda bazı aksamalar, aksilikler, site kapanması, bendeki isteksizlik derken vakit geçti gitti. Ama bundan sonra ben elimden geldiğince, bulabildiğim kadarıyla sizlere yeni örnekler sunmaya çalışacağım. Her zaman dediğim gibi, cevherkutusuna sürekli örnek eklemek benim tek başıma yapabileğim bir iş değil. Bu yüzden sizlerden ricam, başka sitelerden alınmamış olan, kendi emeğiniz olan ürünlerin net çekilmiş resimlerini bana yollamanız. Cevherkutusunun sık güncellenmesi ve devam etmesi tamamen sizden gelen desteklere bağlı. Hepinizi şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada, yukarıdaki güzel örneği bizimle paylşan Miray55’e de teşekkürler. Örneğin alt kısmının ben de daha net fotoğrafları var. Onları da en yakın zamanda yayınlayacağım inşallah.

Damat Havlusu Modeli 129

‘Havlu kenarı örnekleri’nin büyük hallerini görmek için resmin üzerine tıklayın.
dantel damat havlusu 129

dantel damat havlusu 129b

dantel damat havlusu 129c

Yeliz Hanım’dan şahane bir örnekler başlayalım haftamıza. Sanırım ben de bu modelin üzeri gidilmemiş hali mevcuttu. Akşam işten gelince eski fotoğraflarımı şöyle bir kontrol edeyim, bu modeli yapmak isteyenler için kolaylık olur.İnşallah doğru hatırlıyorumdur. Görüşmek üzere hoşçakalın.

dantel havlu kenarları 129

Evet, doğru hatırlıyormuşum. Foto arşivini kurcalıyınca biraz,  buldum modeli. Bu modeli önceleri yayınlamak istemiştim fakat yan tarafları tam net olmadığı için vazgeçmiştim. Bugüne nasipmiş. İnşallah işinize yarar. İyi akşamlar.

Damat Havlusu Modeli 128

‘Havlu kenarı örnekleri’nin büyük hallerini görmek için resmin üzerine tıklayın.
güllü damat havlusu b1

güllü damat havlusu b11

güllü damat havlusu b111

Çok önceleri bu havlunun sadece kenarları olan modelini yayınlamıştım.Yeliz Hanım, ortası da yapılmış olanı yollamış. Damat bohçası ve nişan bohçası için çok hoş bir havlu modeli. Elleriniz ve yüreğiniz dert görmesin Yeliz Hanım.