Güzel Bİr İğne Oyası 1


Üst kat komşumda gördüğüm ,eskilerden değerini hiç yitirmenyen güzel bir iğne oyası modeli. Uzun zamandır iğne oyasına dadanan bendeniz de dayanamayıp kendime de yaptım bu oyadan. Yapması da çok zevkli bir süreçti. İğne oyası yapmak isteyenlere güzel ve seçkin bir model. Hadi kolay gelsin.

Boncuklu Oya Örneği 29


Oya örneğinin büyük halini görmek için resmin üzerine tıklayın.
oya örneği 29

Çok şeker bir boncuklu oya örneği. Farklı renk karışımlarıyla da mükemmel şeyler ortaya çıkabilir. Tığ kullanmadan sırf iğne ile yapılan yapımı kolay bir tülbent oyası.

Boncuklu Oya Örneği 28


Oya örneğinin büyük halini görmek için resmin üzerine tıklayın.
oya örneği 28

Çok güzel bir tülbent kenarı örneği. İki gidişle örülüyor. İlk sırayı yaparken uzun boncuklar konuluyor. İkinci gidişte de küçük boncuklardan çiçekler yapılıyor. Ama bu küçük boncukların önceden sayılarına dikkat edilerek ipe dizilmiş olması gerekiyor. Bu örneği ben yapmadım, sadece bana anlatılanları size aktarmaya çalıştım. Dilerim yapmak isteyenlere birazcık ışık tutabilmişimdir.

Ayrıca bugün buradan, evlatları hain terör saldırılarında şehit düşen tüm ailelere Allah’tan sonsuz sabır diliyor ve bu hain saldırıları yapanları ve onların destekçilerini kınıyorum. Ateş elbette düştüğü yeri yakar, ve elbette biz şehit anaları kadar acıyı derinden hissedemeyiz ancak bu acı, millet olarak hepimizin ortak acısıdır. Hepimizin başı sağolsun…

Oya Örneği 27


Oya örneğinin büyük halini görmek için resmin üzerine tıklayın
oya örneği 27

Annem de görüp de el koyduğum çok cici bir oya modeli. (Laughing Napıyım, o da bu kadar güzel yapmasaydı.) Uzun ve birazcık tombul boncuklar kullanılarak yapılıyor. Boncuklar kesinlikle ipe geçirilmiyor. Yapım aşamasında tek tek tığ içlerinden geçirilerek ekleniyorlar. Esasında çok kolay bir örnek ama boncuklarla uğraşmak biraz vakit alabilir. Eee o kadar kusur kadı kızında da olur di mii… Değer bu örnekle uğraşmaya. Hele renkleri de güzel tutturursanız süper bişey oluyor. Ellerine sağlık anneciğim.