Bebeğiniz Ağlıyor? Ne Yapmalısınız?

ağlayan-bebekBebeğinizin biricik iletişim yolu- ağlamak. Her şey, her duygu her tecrübe onun için çok ama çok yeni. Yeni anne babalar bazen bebeklerinin neden ağladığını anlamakta zorluk çekerler. Esasında bebeğiniz ağladığında ilk kontrol edebileceğiniz ana sorunlar (ihtiyaçlar) vardır. Bebeğiniz bunlardan biri veya birkaçı yüzünden ağlıyor olabilir.

Bakılması gereken birinci yer bebeğin altıdır. Altı ıslak veya kirliyse, bebek kendini rahatsız hissedecek ve ağlamaya başlayacaktır. Altını değiştirme vakti geldiyse bunu hemen yapın. Çoğu durumda, bu sorunu çözecektir. Bazı bebekler de altlarının değiştirilmesinden rahatsız olurlar ve bu nedenle sık ağlarlar. Bu durumda yapılması gereken bebeğin stresinin en aza indirgenmesi için altının hızlıca ve dikkatlice değiştirilmesidir. Ardından Okumaya devam et

Hamilelikte İki Kişilik Beslenmek Gerekli mi?

 
hamile kadınHer ne kadar hamile kadınlar arasında yaygın bir inanış olsa da, hamilelikte iki kişilik beslenmek gerekli değildir. Müstakbel annelerin duyduğu en yoğun tavsiyelerden birisi de artık iki kişilik yemek yemesidir, çünkü besinlerden alınan vitaminleri paylaşması gereken ikinci bir cana sahiptir. Ancak aslında bu düzeltilmesi gereken yanlış bir düşüncedir ve şayet hamile kadınlar bu düşünceye göre hareket ederlerse kendilerini riske atmış olurlar.

Bir kadın gebe kaldığında, biraz kilo alabilir. Ama Okumaya devam et